Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Choroby i dolegliwości - Trądzik różowaty
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Trądzik różowaty  
Ideałem każdej dziewczynki jest jej ukochana księżniczka z baśni. Z jedwabiście gładką twarzą, dużymi niebieskimi oczami i rumianymi policzkami. Początkowo jest tak jak sobie wymarzyłyśmy. Mamy piękną cerę, więc nie poświęcamy czasu na jej pielęgnację. Po kilkunastu latach spostrzegamy, że nasze dotąd różowiutkie policzki zaczynają coraz częściej nabierać czerwono-brunatnego koloru. Czar pryska. Bajka się kończy. Nasza dotąd nieskazitelna cera zaczyna chorować. Mało tego występują czynniki, które powodują nasilenie rumienia. Nie zapobieganie im i nie leczenie początkowych objawów sprawi że, zaczerwienienie się zaostrzy. Początkowe rumieńce przekształcą się w trądzik różowaty. Zróbmy wszystko by mu zapobiec.Wyróżniamy trzy podstawowe kliniczne stadia trądziku różowatego:
1.
Początkowe stadium naczyniowo-rumieniowe ( jest to najlepszy moment na leczenie), skórę odwiedza napadowe rumienie, z czasem skóra jest trwale zaczerwieniona (rumień), na twarzy widać sieć popękanych naczynek krwionośnych. Występuje ono u 80% wszystkich chorych na trądzik. Zmiany występują zazwyczaj na policzkach, nosie i środkowej części czoła. Pojawia się, uczucie gorąca (palenie), pieczenie, swędzenie. Kiedyś pierwsze objawy pojawiały się pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Teraz coraz częściej zaczynają na niego chorować kobiety poniżej 30 roku życia.
2.
Środkowe stadium grudkowo-kostkowe, jest postacią bardziej zaawansowaną. Oprócz rumienia na skórze pojawiają się gródki i krosty. Często w przebiegu występuje podrażnienie, również zapaleniem spojówek oczu.
3.
Stadium bardziej rozwinięte, postać przerosła. Charakterystycznym objawem jest przerosła forma grudków i guzów szczególnie na skórze nosa. W przypadku rozpoznania tej formy zaleca sie leczenie chirurgiczne.
Postać naciekowa (skupiona), ciężkie zmiany, występowanie krwotocznych guzowatych ropni. Zmiany obejmować mogą całą twarz.

Stadium piorunujące, ciężka postać trądziku, dotyczy kobiet po okresie dojrzewania. Choroba rozpoczyna sie nagle, przeważnie nie występują początkowe jej stadia. Na skórze pojawiają się zmiany grudkowo-krostkowo-guzkowe, wypełnione ropą. Zaostrzenie trwa przeważnie kilka miesięcy, zostawia po sobie liczne zaskórniki i zbliznowacenia.
Rosacea jest niestety przewlekłą chorobą skóry, z okresowymi silnymi zaostrzeniami. Występowanie jej ogranicza się zazwyczaj do skóry twarzy (niekiedy oczu) Kobiety chorują na nią 3 razy częściej niż mężczyźni. Jest to schorzenie, u którego podłoża występuje wiele czynników.

Czynniki nasilające rumień:
* słońce i solarium
* sauna
* gorące i zimne napoje, gorące, zimne i pikantne potrawy
* alkohol, kawa, mocna herbata
* nadmierne ćwiczenia fizyczne ( zwłaszcza unikanie przegrzania twarzy)
* silny stres
* chlorowana woda i mydło używane do mycia twarzy
* niewłaściwe kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy
* wysoka i niska temperatura (upał zarówno jak i mróz), (klimatyzowane i suche pomieszczenia)
* wiatr
* nagłe zmiany temperaturowe otoczenia
* pillingi ziarniste, maseczki typu pell off
* czynniki hormonalne
* nadciśnienie tętnicze
* leki, zwłaszcza sterydowe i obniżające poziom ciśnienia tętniczego

Wszystkie wymienione czynniki zaostrzają i tak już zaburzoną równowagę naczyniowo-ruchową.

Leczenie trądziku różowatego sprawia wiele trudności, gdyż czynników nasilających przebieg choroby jest bardzo dużo. Dlatego rzeczą ważną, a być może i najważniejsza są działania profilaktyczne, uniemożliwiające powstanie trądziku.
Skóra zaatakowana chorobą wymaga używania bardzo delikatnych kosmetyków. Najlepiej stosować dermokosmetyki zalecane przez dermatologów (niestety są one bardzo drogie) Również ważne jest by używać do pielęgnacji kremów i żelów hipoalergicznych. Mimo że trądzik nie jest uczuleniem, sprawia że nasza skóra jest nadwrażliwa. Również ważną sprawą jest używanie kremów z filtrami przez cały rok o wysokich filtrach (30 i więcej)
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność