Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Zdrowie - Soki owocowe i warzywne
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa




 
Soki owocowe i warzywne  


Sok wyciśnięty ze świeżych, nie zepsutych owoców jest według dr hab. Michała Tombaka tak bogaty w witaminy, mikroelementy i sole mineralne, że jest w nich zawarty prawie cały okresowy układ pierwiastków. Wszystkie te elementy są potrzebne człowiekowi, aby zachować dobrą kondycję i zdrowie. Według Doktora Tombaka sok wyciśnięty z owoców lub warzyw zawsze będzie przewyższał swoim obfitym składem sok zakupiony w kartonie.

"Obróbka chemiczna, konserwanty, podgrzewanie stosowane przy produkcji soku nie tylko niszczą znajdujące się w nim witaminy i mikroelementy, ale również częściowo zmieniają strukturę wody, a z nią również i naturalną biologiczną informację, która jest zawarta w owocu lub warzywie. Wszystkie zdrowe składniki soków są zachowywane przez 4 godziny od chwili przyrządzenia soku owocowego i w ciągu 10 godzin - dla soku warzywnego. Dlatego też, nawet naturalny 100% sok, który kupujemy w kartonie zawiera tylko 60% swojej wartości". Dodatkowym atutem soków przyrządzonych własnoręcznie jest witamina C pochodzenia naturalnego. Soki z kartonu są niestety wzbogacane syntetyczną witaminą C. "Ostatnio stało się modne dodawanie do soków syntetycznej witaminy C. Jedno co ma wspólnego syntetyczna witamina C z naturalną - to tylko jej wzór chemiczny. Ostatnio w literaturze naukowej pojawiły się dane o szkodliwości syntetycznej witaminy C. Zawsze musimy pamiętać, że w szklance świeżo przyrządzonego soku, który wycisnęliśmy własnoręcznie znajduje się wiele pierwiastków chemicznych, które są jeszcze nieznane nauce, ale które stworzyła najbardziej unikalna apteka ze wszystkich istniejących - sama natura!"
Według dr Tombaka soki wyciśnięte ze świeżych owoców należy spożyć jak najszybciej. "Nawet krótkotrwałe przechowywanie soków w lodówce przyspiesza fermentację i psucie, chociaż smak ich może nie ulec zmianie (wyjątek stanowi sok z buraków)".

Wpływ poszczególnych soków na nasz organizm:
Sok z buraków
Polepsza skład krwi i jest najkorzystniejszy do wytwarzania czerwonych ciałek krwi. Likwiduje choroby układu pokarmowego, jelita grubego i układu krwionośnego. Niezwykle pomocny jest w pozbywaniu się kamieni z organizmu (rozpuszcza je w wątrobie, nerkach i pęcherzu moczowym).

Sok z marchwi
Wpływa na polepszenie struktury zębów, włosów, paznokci, a przede wszystkim likwiduje wrzody żołądka i dwunastnicy. Sok z marchwi jest niezwykle bogaty witaminy: A, B1, B2, B12, PP, K i E.

Sok ze świeżej kapusty
Pomaga w leczeniu nieżytów żołądka, wrzodów dwunastnicy, hemoroidów, nadciśnienia tętniczego krwi, miażdżycy i cukrzycy. Jest obfity w witaminę z grupy B, K i PP oraz w witaminę C.

Sok z ziemniaków
Pomaga w oczyszczaniu organizmu z bakterii i skóry ciała z plam i wyprysków. Normalizuje procesy organów trawiennych. Zawiera witaminę C, grupy B oraz fosfor, potas i siarkę.

Sok ogórkowy
Jest najlepszym naturalnym środkiem moczopędnym. Zawiera potas, sód, wapń, fosfor. Krzem i siarka zawarta w tym soku poprawia wzrost włosów.

Sok z zielonej papryki
Jest bogaty w krzem niezbędny dla paznokci i włosów. Pomaga w likwidowaniu skurczy w jelitach i kolek.

Sok ze szczawiu
Wpływa na regenerację błony śluzowej jelit. Zawiera spore ilości następujących pierwiastków: fosfor, siarka, krzem, żelazo, magnez.

Sok z szpinaku
Potrzebny jest do całego procesu trawiennego (od żołądka do jelita grubego). Surowy szpinak zawiera substancje pomagające w oczyszczaniu i regeneracji jelit.

Sok z dyni
Wzmacnia i regeneruje wątrobę (pobudza wydzielanie żółci). Posiada właściwości moczopędne i działa przeciwgorączkowo.

Sok z arbuza
Sok ma właściwości przeciwmiażdżycowe. Działa moczopędnie. Oczyszcza wątrobę i nerki.

Sok z pomidorów
Silnie działające fitocydy zawarte w tym soku hamują procesy fermentacyjne i gnilne w naszych jelitach. Sok zawiera potas poprawiający pracę serca. Posiada duże ilości witaminy A i C.



Bibliografia:
Michał Tombak "Jak żyć długo i zdrowo"
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność