Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Aktywność fizyczna - Callanetics
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Callanetics  
Callanetics jest systemem ćwiczeń fizycznych. Zapoczątkowany i rozpowszechniony został w USA. Ćwiczenia mają przede wszystkim ujędrnić ciało i wzmocnić wydolność organizmu.

Trening składa się z prostych ćwiczeń, które skutecznie wpływają na ciało przyspieszając kształtowanie sylwetki. Ćwiczenia te, coraz bardziej popularne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pań pragnących poprawić postawę.

Przy ćwiczeniach pamiętaj o:
* odpowiedniej postawie
- przy konkretnych ćwiczeniach trzeba zwracać uwagę na:
kręgosłup (odpowiednie ułożenie, wygięcie)
ustawienie stóp

* zachowaniu kolejności ćwiczeń
- ćwiczenia w następującej kolejności:
rozgrzewka
ćwiczenia na brzuch
ćwiczenia na nogi
ćwiczenia na biodra
ćwiczenia rozciągające

* ilości powtórzeń
* czasie powtórzeń danych ćwiczeń
- pamiętaj by ćwiczenia wykonywać przez tyle czasu ile jest podane przez trenera bądź napisane w programie (odpowiednio 50, 100 sekund)

* oddechu
- wdychamy powietrze nosem, wydychamy ustamiTo niesamowite, ale naprawdę w przeciągu 14 dni codziennego treningu, sprawimy, iż nasze ciało będzie pięknie wyrzeźbione. Po dwóch tygodniach nasze nogi będą wyraźnie wysmuklone, pośladki podniosą się nadając im pełniejszy kształt, wystający brzuszek zniknie, a ramiona zyskają ładniejszą rzeźbę.

Ćwiczenia poprawiają wygląd fizyczny. Jednak krótkiego czasu trwania (14 dni) zajęcia nie są wcale takie proste. Trening polega na wykonywaniu krótkich, dynamicznych ruchach, powtarzanych wielokrotnie (na przykład 80 razy).

Trening zaliczamy do grupy ćwiczeń intensywnych. Zajęcia wymagają konsekwencji , samozaparcia i czasu (trening trwa około 1 godziny).
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność