Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Diety - Dieta odchudzająca
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Dieta odchudzająca  
Dieta odchudzająca jest zestawem zaleceń dietetycznych, jest to jadłospis, którego celem jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, obecnej przy nadwadze i otyłości. Często innym określeniem diety odchudzającej jest dieta redukcyjna.

Dieta odchudzająca musi być prowadzona przez dietetyka i lekarza bariatry. Szczególnie obowiązek ten dotyczy osób ze znaczną otyłością, u których potrzebna jest utrata więcej niż 15 kg.

Zmniejszenie masy ciała za pomocą diety jest możliwe poprzez:
* zmniejszenie wartości energetycznej spożywanych pokarmów
* unikanie przekąsek pomiędzy posiłkami (zwłaszcza słodyczy)
* odpowiednie zestawianie produktów w posiłku

Jadłospis diety odchudzającej powinien zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, minerałów, witamin i pierwiastków śladowych.

Najgorszym błędem, który może popełnić osoba odchudzająca się jest całkowite zaprzestanie jedzenia. Taki sposób zrzucania kilogramów nie tylko nie pomoże, ale przyczyni sie również do pozostawienie dużych ilości tkanki tłuszczowej w organizmie, ponadto moze stać sie przyczyną anoreksji.

Dietę odchudzającą należy zaplanować tak, aby spadek wagi następował w wyniku spalania tłuszczów, a nie odwodnienia organizmu, czy utraty masy mięśniowej lub spalania innych substancji zapasowych ważnych dla organizmu.

Stosowanie diety musi być połączone z wysiłkiem fizycznym.

 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność