Reklama Współpraca Forum Sitemap
Szukaj: Dodaj wyszukiwarkę do FireFoxa!
Dodaj do ulubionych ustaw jako startową  
Polecamy: Sprzęt do siłowni Wyposażenie siłowni Odżywki i suplementy  
Zdrowie - Papierosy a ciąża
strona główna FORUM słownik Praca Sprzęt do siłowni
Odchudzanie Fitness - rodzaje ćwiczeń

Diety odchudzające
Odchudzanie to długotrwały proces polegający na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Długość tego procesu zależy od różnych czynników, np. od stopnia zaawansowania nadwagi bądź otyłości, od czynnika wpływającego na pojawienie się nadwagi/otyłości i od zgubnych przyzwyczajeń - stylu życia i upodobań dietetycznych. Walka z nadwagą i otyłością jest często żmudna i monotonna. Odchudzanie to ubytek tkanki tłuszczowej organizmu w skutek dostarczenia mu mniejszej ilości kalorii (w postaci pożywienia) niż wynosi jego dzienne zapotrzebowanie. Jest kilka sposobów dzięki którym powiększa się deficyt kaloryczny. Podstawowym jest stosowanie diety niskokalorycznej.

Dieta wysmuklająca
Dieta szwedzka
Dieta kopenhadzka
Dieta Montignaca
Dieta błyskawiczna
Dieta francuska
Dieta biurowa - 1200 kcal
Dieta jagodowa
Dieta siedmiodniowa
 
Papierosy a ciąża  
Wiadomą sprawą jest to, że palenie podczas ciąży przez kobiety jest niedozwolone. Również oczywistą sprawą jest, iż w mieszkaniu gdzie przebywa małe dziecko papierosy powinny zniknąć.

Małe dzieci, u których przynajmniej jedno z rodziców pali, są narażone na niebezpieczne i szkodliwe działanie dymu papierosowego, gdyż nie są w stanie uniknąć kontaktu z tym zagrożeniem.

Aby ograniczyć i wyeliminować problem, trzeba w konkretny sposób informować palących rodziców lub opiekunów o zagrożeniu, jakie stanowią dla swoich dzieci.

Palenie w czasie ciąży a rozwój płodu:
* Zawsze, jeżeli kobieta w czasie ciąży pali, prowadzi to do spowolnienia wzrostu płodu – dziecko rodzi się mniejsze i gorzej rozwinięte fizycznie
* U kobiet palących podczas ciąży częściej dochodzi do poronień i komplikacji przy porodzie
* Kobiety palące podczas ciąży częściej rodzą martwe dzieci
* Palenie w ciąży powoduje też wzrost ryzyka wystąpienia wad rozwojowych płodu

Palenie w czasie ciąży a zdrowie noworodka:
* Palenie w ciąży jest czynnikiem ryzyka wystąpienia tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej dziecka (dzieci matek palących nie powinny zasypiać na brzuszku)
* U dzieci matek palących w okresie ciąży częściej rozwija się astma oskrzelowa
* Palenie w ciąży sprawia, że dziecko rodzi się z gorzej rozwiniętymi narządami np. układu oddechowego
* Palenie przez kobietę w ciąży prowadzi do kontaktu mózgu jej nienarodzonego dziecka z nikotyną. Dlatego u tych dzieci mogą wystąpić po porodzie objawy głodu nikotynowego (tak jak u palaczy rzucających palenie). Takie dzieci mogą więc urodzić się z objawami zespołu odstawienia nikotyny: są bardziej płaczliwe, niespokojne, gorzej śpią, mają zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego. Na całe życie pozostanie u nich zwiększona tolerancja nikotyny. W przyszłości łatwiej uzależniają się od palenia papierosów – częściej niż dzieci matek niepalących stają się palaczami
* Dzieci matek palących w okresie ciąży mają słabszą odporność, przez co częściej zapadają na różne choroby, np. układu oddechowego czy zapalenie ucha środkowego

Palenie a karmienie piersią: Chociaż każda kobieta (także paląca) powinna karmić dziecko piersią, to palenie w okresie ciąży lub nawrót do palenia po porodzie prowadzi do znacznego pogorszenia ilości i jakości pokarmu.
materiały prasowe kampanii społecznej "HELP - dla życia bez tytoniu"
 
  Dyscypliny sportowe

Kulturystyka

Strongman

Kick-boxing

UFC

Futbol amerykański

Piłka nożna

Pływanie

Skoki narciarskie
  Pozostałe serwisy

Gastronomia

Suplementacja

Sklepy sportowe

Medycyna sportowa

Plotki sportowe

Turystyka
  Polecane

Urlop, wczasy, wakacje

Odżywki i suplementy

Atlasy treningowe

Fitness kluby i siłownie
Odchudzanie
Odchudzanie polega na zmniejszaniu wagi i masy ciała do stopnia, który nas zadowala. Proces odchudzania trwa zazwyczaj kilka miesięcy, po nim następuje proces utrzymania wagi ciała i zachowania pięknej sylwetki. Tylko wytrwałe kobiety mogą cieszyć się wspaniałą figurą i tylko wytrwali mężczyźni mogą ukazać piękny zarys muskulatury. Zacznij odchudzanie wraz z nami!
Fitness TV
Fitnesski
Seksowne ciałka
Moda na zdrowie
(c) 2009 magicsport.pl - kopiowanie dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody zarz�du magicsport.pl - prawa autorskie
Strony Internetowe
Cenimy Twoją Prywatność